کنجکاو

طب سنتی موثردر درمان حساسیت فصلی

متخصص طب سنتی گفت : بررسی الگوی تغذیه و الگوی زندگی نوع لباس، نوع خوراک و آشامیدنی، میزان خواب و بیداری و استرس فرد در درمان حساسیت فصلی مهم است.

سید مهدی میر غضنفری در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: طبق مکتب طب سنتی انسان ها از نظر خصوصیت روحی و جسمی در چهار گروه با مزاج سرد و گرم، سرد و تر، گرم و خشک و گرم و تر تقسیم بندی می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: افرادی که دارای طبیعت خشک هستند بیشتر دچار حساسیت فصلی می شوند و بقیه افراد به مراتب کمتر مبتلا به حساسیت می شوند.

 

میر غضنفری ادامه داد: برای تشخیص و درمان حساسیت فصلی باید گروهی که بیمار جزو آن است تعیین شود و توسط پزشک متخصص طب سنتی از نزدیک معاینه شود.

 

وی افزود: درمان از طریق طب سنتی به اصلاح الگوی تغذیه و الگوی زندگی، تنظیم زندگی روزمره، محل زندگی شخصی، نوع لباس، نوع خوراک و آشامیدنی، نوع ورزش، میزان خواب و بیداری و استرس فرد بستگی دارد.

 

میرغضنفری اظهار داشت: روش های دیگر درمان با طب سنتی معالجه با داروهای گیاهی، معدنی و یا حیوانی و اعمال دستی مانند خونگیری، ماساژ، حجامت و بادکش است.

 

وی در ادامه گفت: برای جلوگیری از حساسیت فصلی باید از خوردن ادویه جات، غذاهایی با طبیعت گرم و هوای آلوده بپرهیزیم و از سبزیجات، سبوس گندم، نان سبوس دار، انواع آش، مصرف کاهو و خاکشیر استفاده کنیم.

 

وی افزود: پوشیدن لباس نخی و نرم، حجامت در بهار، قرارگرفتن در محیط با دمای متعادل از ابتلا به حساسیت فصلی جلوگیری می کند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد

حشره کش برقی

 

عضویت خبرنامه

آخرین نظرات

مدیر - یک نظز اضافه کرد در تست روانشناسی :شخصيت شناسي با ... در مطالب سایت
خیلییییییییییییی مسخره بود بعدشم برخلاف تصوربعضی ها اصلا رنگ سیاه به معنی عزاومرگ نیست بلکه معنی خوش...
مدیر - یک نظز اضافه کرد در ترمیم دائمی پارگی مینیسک مفصل ... در مطالب سایت
سلام ممنون بابت مطلب مفیدتون مادر من طبق آزمایشات و عکس های MRI بنا به تشخیص پزشک معالجشان دچار پارگ...
مدیر - یک نظز اضافه کرد در تست روانشناسی :شخصيت شناسي با ... در مطالب سایت
جالب بود
مدیر - یک نظز اضافه کرد در رابطه مستقيم اراده با ميزان مص... در مطالب سایت
چرت نگو