کنجکاو

طب سنتی موثردر درمان حساسیت فصلی

متخصصطب سنتی گفت : بررسی الگوی تغذیه و الگوی زندگی نوع لباس، نوع خوراک وآشامیدنی، میزان خواب و بیداری و استرس فرد در درمان حساسیت فصلی مهم است.

سیدمهدی میر غضنفری در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: طبق مکتب طبسنتی انسان ها از نظر خصوصیت روحی و جسمی در چهار گروه با مزاج سرد و گرم،سرد و تر، گرم و خشک و گرم و تر تقسیم بندی می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: افرادی که دارای طبیعت خشک هستندبیشتر دچار حساسیت فصلی می شوند و بقیه افراد به مراتب کمتر مبتلا بهحساسیت می شوند.

 

میر غضنفری ادامه داد: برای تشخیص و درمان حساسیت فصلیباید گروهی که بیمار جزو آن است تعیین شود و توسط پزشک متخصص طب سنتی ازنزدیک معاینه شود.

 

وی افزود: درمان از طریق طب سنتی به اصلاح الگوی تغذیهو الگوی زندگی، تنظیم زندگی روزمره، محل زندگی شخصی، نوع لباس، نوع خوراکو آشامیدنی، نوع ورزش، میزان خواب و بیداری و استرس فرد بستگی دارد.

 

میرغضنفری اظهار داشت: روش های دیگر درمان با طب سنتیمعالجه با داروهای گیاهی، معدنی و یا حیوانی و اعمال دستی مانند خونگیری،ماساژ، حجامت و بادکش است.

 

وی در ادامه گفت: برای جلوگیری از حساسیت فصلی باید ازخوردن ادویه جات، غذاهایی با طبیعت گرم و هوای آلوده بپرهیزیم و ازسبزیجات، سبوس گندم، نان سبوس دار، انواع آش، مصرف کاهو و خاکشیر استفادهکنیم.

 

وی افزود: پوشیدن لباس نخی و نرم، حجامت در بهار، قرارگرفتن در محیط با دمای متعادل از ابتلا به حساسیت فصلی جلوگیری می کند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد

حشره کش برقی

 

سفارش آگهی
گیره کوچک کننده بینی
کارت شارژ

عضویت خبرنامه

آخرین نظرات

مدیر - یک نظز اضافه کرد در ارایه لیست کامل وام‌های دانشجو... در مطالب سایت
با سلام خواستم بدونم چرا دانشگاه ما طبق بخشنامه وزرات علوم عمل نمیکنه ُمبلغ وام اعلام شده 375000 تو...
مدیر - یک نظز اضافه کرد در بوي بد دهان به كمك بيماران كبد... در مطالب سایت
سلام لطفا درباره ی کمک بوی دهان به بیماران کلیوی بیشتر توضیح بدهیدآیا از نظر علمی صحت دارد؟لطفا جواب...
مدیر - یک نظز اضافه کرد در با نقش ويتامين ها در بدن آشنا ... در مطالب سایت
دستِ گلتون درد نکنه منو از گرفتن یک منفی از معلم علوممون معاف کردید