کنجکاو

نوکیا رسما نقشه تهران را عرضه کرد

نوکیا رسما نقشه تهران را عرضه کرد

نقشه تهران برای سرویس Nokia Maps از طریق برخی از نمایندگان نوکیا در تهران و همینطور برنامه Map Loader در اختیار کاربران گوشی های نوکیا قرار گرفت

به گزارش خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) نقشه نوکیا برای شهر تهران، که پیش از این طی مراسمی و با حضور خبرنگاران در اواسط آبان ماه سال جاری به همراه مسیریاب نوکیا و همچنین گوشی های جدید Navigator 6710 Nokia وNokia N97mini ، رونمایی شده بود و اکنون از طریق رابط کاربری Nokia Map Loader در اختیار عموم کاربران قرار گرفته است.

 

نقشه نوکیا برای تهران به طور رایگان قابل استفاده روی گوشی های نوکیا بوده و سیستم مسیریاب نوکیا نیز روی آن فعال میباشد که البته بر اساس مشاهدات خبرنگار ایستنا سیستم مسیریابی این نقشه با اختلالاتی همراه میباشد.

 

با نقشه نوکیا نقشه خوانی، پیدا کردن موقعیت بر روی نقشه و هدایت و مسیریابی تا گوشی موبایل به کاربر نزدیک شده و چه در هنگام گشت و گذار در شهر و مسافرت و چه در هنگام انتخاب بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد همیشه نقشه تهران در دسترس کاربران نوکیاست.

براساس این گزارش این سرویس علاوه برمشخص کردن موقعیت کنونی کاربر با استفاده از
GPS و بروی نقشه می تواند امکان جستجوی مکان های مختلف را از طریق جستجو به همراه ذخیره کردن راه ها و مکان های دلخواه فراهم آورد.

 

 در هنگام رانندگی نیز به راحتی می توان با این سرویس هم به صورت دیداری و هم شنیداری به سمت مقصد موردنظر هدایت شد.

 

علیرضا شفیع پور، مدیر کل نوکیا در ایران در مراسم رونمایی نقشه تهران نوکیا گفته بود:" ما امروز مفتخریم که نقشه نوکیا برای تهران و مسیریاب نوکیا را در ایران معرفی می کنیم. کاربران ایرانی از این پس می توانند از مزایای نقشه نوکیا برای تهران روی گوشی های خود استفاده کرده و به زودی نیز به کمک مسیریاب نوکیا روی نقشه مسیر خود را پیدا کنند.

 

 همان طور که می دانید نوکیا به سمت کمپانی ارائه راه حل (Solutions Company) گام برداشته است وارائه این گونه سرویس ها دقیقاً درراستای این خط مشی نوکیاست." او افزود:" سرویس نقشه و مسیریاب بخشی از راه حلهای مبتنی بر محل است (Location Based Solutions) که زمینه ارتباطی لازم را در جهان برای گوشی های موبایل به منظور ارائه سرویس های جدید درآینده فراهم می سازد.

 

 Nokia 6710 Navigator به همراه Nokia N97 mini و همچنین نقشه نوکیا برای تهران در جهت تحقق این هدف نوکیا برای کاربران ایرانی هستند."

 

نقشه و مسیریاب نوکیا کاربران را قادر می سازد تا با یافتن موقعیت فعلی خود وهمچنین موقعیت مکان و یا آدرس مبدأ مورد نظر روی نقشه مسیر مناسب را برای رسیدن به آن شناسایی کرده و مرحله به مرحله در آن مسیر هدایت شوند.

وحید کاظمی نجف آبادی، مدیر بازاریابی نوکیا در ایران نیز در مراسم رونمایی این نقشه گفته بود :" نقشه و مسیریاب نوکیا شامل نقشه رایگان نوکیا برای تهران به همراه مسیریاب است که با خریداری برگه فعال سازی کاربران می توانند از نقطه ای به نقطه ی دیگر مسیریابی نمایند.

 

راه دیگر دسترسی به نقشه از طریق دانلود از سایت maps.ovi.com است که از نیمه اول آذرماه در دسترس خواهد بود. ضمن آنکه به زودی نقشه نوکیا برای تهران از طریق فروشگاههای مشخصی در مراکز خرید موبایل به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد داشت. این مراکز درکنار دادن اطلاعات آموزشی در زمینه سیستم مسیریاب نوکیا به کاربران خرید برگه فعال سازی مسیریاب را نیزبرای آنها مهیا خواهند نمود.

 

نوکیا اولین تولید کننده گوشی موبایل است که توانسته چنین سرویسی را در ایران راه اندازی نماید. ما به تلاش خود در این زمینه ادامه خواهیم داد و سعی داریم در کنار نقشه تهران نقشه شهرهای دیگری از ایران را طبق یک برنامه مشخص زمان بندی برای کاربران فراهم کنیم."

 

براساس اعلام، نوکیا بنا دارد لایسنس استفاده از سرویس مسیریابی نقشه خود را در ایران از طریق فروش کارتهای حاوی PIN با اعتبارهای زمانی مختلف به فروش برساند و به مرور نقشه دیگر شهرهای بزرگ کشور را نیز عرضه نماید.

 

شایان ذکر است که برای نصب و یا دانلود نقشه تهران بر روی گوشی های نوکیا به نرم افزار به Maps3.0 و همینطور استفاده از رابط کاربری Noka Map Loader نیاز میباشد.

 

براساس برخی اطلاعات منتشر شده گوشی های نظیر   N96, N95 8G,N95,N85,N82,N81,N818G,N79,N78,E90 Communicator, E75,E71,E66, E63,6650, 6220 Classic,6210 Navigator,5800 XpressMusic, 5730XpressMusic,5320 XpressMusic نوکیا به صورت پیش فرض دارای نسخه سوم برنامه Maps نوکیا نبوده و برای نصب و استفاده از نقشه تهران نوکیا نیازمند بروز رسانی و نصب نگارش سوم این برنامه هستند.

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد

سفید کننده دندان

 

سفارش آگهی
گیره کوچک کننده بینی
کارت شارژ

عضویت خبرنامه

آخرین نظرات

مدیر - یک نظز اضافه کرد در رابطه مستقيم اراده با ميزان مص... در مطالب سایت
چرت نگو
مدیر - یک نظز اضافه کرد در عواقب مصرف بی رویه آنتی بیوتیک... در مطالب سایت
من که این چیزا رو کیلویی می خورم
مدیر - یک نظز اضافه کرد در تفاوت ویروس با باکتری چیست؟ در مطالب سایت
عالی بود
مدیر - یک نظز اضافه کرد در ساخت ایمیل یاهو با شماره موبای... در مطالب سایت
خوب بود مرسی