کنجکاو

روشهای از بین بردن بوی بد عرق بدن

بوی عرق بدن افراد بیماری محسوب نمی‌شود‏. بعضی وقت‌ها افرادی که مشکلتعرق دارند، ممکن است متوجه نباشند که بوی بدن آنها‏‎ ‎دیگران را اذیتمی‌کند.

به غیر از باکتری‌ها، دلایل مختلف دیگری نیز در این امر دخیلهستند، از آن جمله:

-
در مواردی که غدد عرقی بیش از حد فعال شوند.

- ‎
‏ مواد سمی یا مواد گیاهی از قبیل الکل، سم آرسنیک، سم سیانید یاکشیدن‎ ‎سیگار،گاهی باعث این مسأله می‌شوند.

- ‎
عفونت‌هایی از قبیل عفونت‌های ریوی، عفونت‌های پوستی، بیماری‌هایمقاربتی یاعفونت‎ ‎مجاری ادرارینیز می‌توانند باعث بروز این بوینامطبوع شوند.

پیشگیری

نکاتی که باید برای پیشگیری رعایت کرد، عبارتند از‏:

رعایت نظافت شخصی، استحمام روزانه و تعویض روزانه‏‎ ‎لباس‌ها. همچنین جنسلباس‌هایی که به تن می‌کنیم، در کم کردن تعرق نقش بسزایی دارند. ‎لباس‌هاینخی معمولاً به سرعت عرق و بوی بد را جذب می‌کنند.

- ‎
دقت در نوع تغذیه به کاهش میزان بوی بدن کمک می‌کند. مثلاً از خوردنبعضی از‏‎ ‎غذاهای تند با ادویه‌هایی مانند کاری، زیره و سیر خودداریکنید. ‏

کمبود‎ ‎رویدر بدن مشکل تعرق را افزایش می‌دهد، به این دلیل کهاین ماده به دفع سموم‎ ‎بدن کمک می‌کند. نوشیدن میزان کافی آب و مایعات،غدد ترشح‌کننده اِکرین را فعال‎ ‎می‌سازد که باعث رقیق‌تر شدن عرق آپوکرینمی‌شود.

- ‎
استفاده از اسپری و دئودورانت فقط بوی بد را می‌پوشاند و گاهی سببافزایش بویبد بدن می‌شود. در انتخاب دئودورانت هم توجه کنید و مواظبباشید آنها را از نوعی انتخاب کنید که حاوی روی‏‎ ‎و آلومینیوم باشند،زیرا که این مواد باکتری‌هایی که مسبب بوی بد بدن هستند را کاهشمی‌دهند.

درمان های خانگی

‏- پس از استحمام آب شلغم را زیر بازوهایتان بمالید. برای تهیه آب شلغمابتدا آن را رنده کرده و داخل یک پارچه نازک بریزید و فشار‏‎ ‎دهید وعصاره آن به دست آید. این عصاره را با یک قاشق چایخوری به زیر بازوهایتانبمالید و ماساژ‏‎ ‎دهید.

‏-‏‎ ‎استفاده از جوش شیرین بوی بد زیر بغل و پاهای شما را کاهش می‌دهد.

‏-‏‎ ‎چندلیموترشرا در دست خود کم‌کم فشار دهید تا نرم شود. سپس ازوسط به دو نیم کنید و به زیر بازوهایتان بمالید تا هسته‌های آن بیرون آید. سپس حمام کنید.

اگر زیر بغل شما موهای‏‎ ‎زائد دارد، یک روز قبل از اینکار، موهای موجود در زیر بغل را بتراشید تا اسید لیموها بوی بدن‎ ‎شما رااز بین ببرد.

‏-‏‎ ‎هر روز به حمام بروید و بعد از آن به زیر بازوهایتان پودر بزنید. این کار‎ ‎علاوه بر اینکه بوی بدن را می‌گیرد، پوستتان را نیز سفیدمی‌کند.

‏-‏روغن زیتون،آبپرتقال،‎ ‎آب لیمو و گریپ فروت هم موادی هستند کهمی‌توانید استفاده کنید. توجه داشتهباشید که افشره آنها باید تازه باشد.

زیر بازوهایتان یا هر قسمتی از بدن که لازم‎ ‎است را پودر بزنید. جوششیرین را به افشره اضافه کنید و به زیر بغل خود بمالید، سپس‎ ‎با روغنزیتون پاک کنید. به این ترتیب بوی بدن شما از بین خواهد رفت‏.

‏- اگر گوشت و مرغ می‌خورید و با مشکل بوی بد بدن مواجه هستید، رژیمغذایی خود‏‎ ‎را عوض کنید. مصرف گوشت و مرغ را کاهش دهید و خود را بهخوردن سبزیجات عادت دهید.

این توصیه‌های غذایی هم کمک‌کننده، هستند:

- ‎
هر روز ناشتا قبل از صبحانه 500 میلی‌گرم پودر جوانه ‌گندم را در آب حلکنید و‏‎ ‎بنوشید. اگر سوپرمارکت‌های اطراف خانه شما جوانه گندم تازهدارند، می‌توانید از‎ ‎جوانه گندم تازه استفاده کنید.

توجه داشته باشیدمحلول جوانه را با معده خالی و با‏‎ ‎آب معدنی بنوشید. کلروفیل بوی بدن رابه صورت چشمگیری کم می‌کند یا کاملاً از بینمی‌برد.‏

‎-
اگر کشمکش‌های عصبی باعث می‌شود که تعرقتان افزایش یابد چای سبزبنوشید. یک قاشق چایخوری چای سبز خشک یا دو عدد چای کیسه‌ای را در یکفنجان آب‎ ‎بریزید و بگذارید به مدت 10 دقیقه خیس بخورد و کم کم در طولروز آن را بنوشید.

این ‎چای به شما کمک می‌کند آرامش پیدا کنید و دیگر عرق نکنید.‏

ترجمه: زهرا عبادی

خرید پد ضد عرق
نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد

حشره کش برقی

 

سفارش آگهی
گیره کوچک کننده بینی
کارت شارژ

عضویت خبرنامه

آخرین نظرات

مدیر - یک نظز اضافه کرد در کشف روشی برای وداع با چاقی در مطالب سایت
بسیار عالی است ممنون
مدیر - یک نظز اضافه کرد در 5 دلیل برتری اچ تی سی M8 بر ga... در مطالب سایت
قطعا HTC سرتر از گلکسیه شک نکنید
مدیر - یک نظز اضافه کرد در تست روانشناسی :شخصيت شناسي با ... در مطالب سایت
خیلییییییییییییی مسخره بود بعدشم برخلاف تصوربعضی ها اصلا رنگ سیاه به معنی عزاومرگ نیست بلکه معنی خوش...