کنجکاو

سلامت

ارائه روشهای درمان تخصصی تبخال

پژوهشگران مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا، با راه اندازی کلینیک تبخال به دنبال ارائه روشهایی برای درمان قطعی بیماری تبخال هستند.

هرپس یا تبخال به بیماری تاولی و دردناکی گفته می ‌شود که می ‌تواند ناحیه لب و دهان یا دستگاه تناسلی را گرفتار کند و بر این اساس به 2 تیپ I و II تقسیم بندی می شود.

 

از آنجایی که ویروس این بیماری قادر است به صورت نهفته در بدن باقی بماند، بیمار، حملات مکرر از بروز ضایعات را تجربه می کند که می تواند بسیار دردناک، مزاحم و مخل فعالیت های اجتماعی، شغلی و شخصی فرد باشد و تشخیص، درمان و پیشگیری از انتقال در این بیماری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علاوه بر این باید در موارد درگیری تناسلی در مادر باردار،‌ فرد مبتلا و زایمان آن تحت توجه ویژه قرار گیرد.

 

با توجه به فراگیر بودن بیماری "هرپس" (تبخال) مجمع جهانی درمان هرپس ایجاد شده است و امروزه یکی از مجامع مهم و فعال بیماریهای عفونی در دنیا به شمار می رود.

 

در این راستا مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا جهاد دانشگاهی اقدام به ایجاد کلینیک هرپس مرکز فوق تخصصی ابن سینا برای درمان اختصاصی تبخال کرده است.

 

در این کلینیک بیماران ضمن آشنایی با جدیدترین روشهای پیشگیری و کنترل بیماریهای تبخال، آبله مرغان، زونا،CMV و منونوکلئوز عفونی با آخرین روشهای علمی و تشخیصی، تحت بررسی و درمان قرار می گیرند.


سیتومگالوویروس (CMV) باعث ایجاد عفونت بدون علامت در انسانها می ‌شود و ممکن است باعث بیماری بالینی مشخصی در بیماران با سیستم ایمنی سرکوب شده، شوند و در حالت شدید آن در بیماران موجب میکروسفالی و کری عصبی می شود.


در کلینیک مذکور جدیدترین روشهای تشخیصی مورد استفاده قرار می گیرد و متخصصین عفونی با سابقه فعالیت در زمینه عفونت های ویروسی قبل و حین بارداری، ناباروری و تولید مثل به ارائه مشاوره های تخصصی به بیماران می پردازند و در موارد ضروری، بیماران ازمشاوره های متخصصان زنان و زایمان، اورولوژی، پوست، روانپزشکی، ایمونولوژی و جنین شناسی بهره مند می شوند.

نظر خود را اضافه کنید.

0
  • هیچ نظری یافت نشد

حشره کش برقی

 

عضویت خبرنامه

آخرین نظرات

مدیر - یک نظز اضافه کرد در تست روانشناسی :شخصيت شناسي با ... در مطالب سایت
خیلییییییییییییی مسخره بود بعدشم برخلاف تصوربعضی ها اصلا رنگ سیاه به معنی عزاومرگ نیست بلکه معنی خوش...
مدیر - یک نظز اضافه کرد در ترمیم دائمی پارگی مینیسک مفصل ... در مطالب سایت
سلام ممنون بابت مطلب مفیدتون مادر من طبق آزمایشات و عکس های MRI بنا به تشخیص پزشک معالجشان دچار پارگ...
مدیر - یک نظز اضافه کرد در تست روانشناسی :شخصيت شناسي با ... در مطالب سایت
جالب بود
مدیر - یک نظز اضافه کرد در رابطه مستقيم اراده با ميزان مص... در مطالب سایت
چرت نگو